Szkoła Integracyjna w Szalejowie Górnym

Idź do spisu treści

Menu główne

2016/2017 - I semestr

Archiwum wiad.
 
 
 
 

I już wystartowaliśmy! Pierwsze karmniki powieszone, a puste wypełnione po brzegi.


         26 stycznia wyznaczeni członkowie Szkolnego Koła TOZRP powiesili pierwsze karmniki na przydrożnych krzakach i drzewach. Również karmniki znajdujące się na teranie przy szkole uczennice klasy IV b: Hanna Tracz, Emilia Tracz, Monika Smolak, Nicola  Zawadzka, Wiktoria Chłoń wypełniły pysznościami dla ptaków po brzegi. Od dziś przez kolejny tydzień mają obowiązek doglądania stanu każdego karmnika.
         Dla uczennic to niezwykłe wyzwanie!!! Co widać po ich zaangażowaniu i wkładzie pracy.
         DZIĘKUJEMY

P.S. Już niedługo pojawi się link jak wykonać prosty karmnik z butelki- autor Krzysztof Kuchta kl. IVa

Lena Machoś- opiekun Szkolnego Koła TOZRP„U Dziadków jest słodko, świat pachnie szarlotką...”


        24 stycznia 2017 r. uczniowie klasy III a uczcili Dzień Babci i Dziadka. Jako aktorzy wcielili się w rolę prekursorów EKOLOGII. Przedstawienie było wspaniałe, a oceną były nieznikające uśmiechy z twarzy babć i dziadków.
         Po części artystycznej uczniowie zaprosili swoich bliskich na słodki poczęstunek oraz piękne podarunki, które przygotowali samodzielnie (róże z wytłoczek po jajkach oraz piękne krawaty).
         Spędzenie wspólnego czasu było bardzo ważnym przeżyciem dla dzieci jak i dziadków.

Uczniowie klasy IIIa wraz z wychowawcami.PIERWSZOKLASIŚCI I ICH DZIADKOWIE


         Dnia 24.01.2017 odbył się uroczysty Dzień Babci i Dziadka w naszej klasie. Od rana wszystkie dzieci wypatrywały w oknach swoich dziadków..., Kiedy już się zjawili odbył się krótki program artystyczny zawierający wiersze i piosenkę specjalnie zaśpiewaną na tę okazję. Następnie Dziadkowie mieli za zadanie odgadnąć, który wnuczek lub wnuczka powiedziała, jakie jest ulubione zajęcie swojej babci oraz jak dziadek spędza z wnukami wolny czas. Kolejnym zadaniem był taniec na gazecie wnuków ze swoimi dziadkami. Zabawa przy tym była świetna, pary wesoło się bawiły i tańczyły w rytm muzyki disco niemal jak uczestnicy programu „Taniec z gwiazdami”. Po tak wyczerpującej zabawie wszyscy zasiedli do wspólnego poczęstunku a uczniowie wręczyli prezenty swoim dziadkom w tym przepiękne anioły na szczęście. Przy hitach lat 60- ątych dziadkowie wspominali swoją młodość oraz opowiadali o swoich wnukach, kiedy ich odwiedzają. My także życzymy wszystkim Dziadkom ZDROWIA, OPTYMIZMU NA CO DZIEŃ, UŚMIECHÓW NA TWARZY A PRZEDE WSZYSTKIM POCIECHY ZE SWOICH WNUKÓW PRZEZ CAŁY ROK!!!

Jadwiga Kapłan - MajtkaPtaki, które do ciepłych krajów nie odlatują, U NAS ZIMUJĄ!!!!!
Pomóżmy IM przeżyć mroźne dni!!!!!


         Członkowie Szkolnego Koła Towarzystwa Obrony Zwierząt RP wraz z uczniami klasy III b rozpoczęli AKCJĘ ZIMA DLA NASZYCH LATAJĄCYCH PRZYJACIÓŁ PTAKÓW.
         Z radością, entuzjazmem i niesamowitą zręcznością wykonali karmniki dla ptaków wykorzystując pojemniki po jajkach oraz szyszki. Mając do dyspozycji  różnorodne zboża oraz tłuszcz starali się zrobić „stołówkę” dla zimujących u Nas ptaszków.
         Dodatkowo zostały ustalone dyżury przy karmnikach znajdujących się przy szkole. Każda wyznaczona grupa ma obowiązek kontrolowania stanu karmników. Dbając by zawsze był pełen „łakoci”.

WIERZYMY ŻE PTAKI POKOCHAJĄ SZKOŁĘ INTEGRACYJNĄ W SZALEJOWIE GÓRNYM


Szkolne Koło TOZRP  „Anioły ze Szkoły”
"Najpiękniejsza choinka klasowa"


         W grudniu w naszej szkole został ogłoszony konkurs na najpiękniejszą choinkę klasową, do którego przystąpiły wszystkie klasy naszej szkoły. Zgłoszone do konkursu choinki były piękne i zdobiły klasy podczas klasowych wigilii.
Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy, natomiast zwycięzcom gratulujemy.

Oto wyniki konkursu:
I miejsce
klasa II b
II miejsce
klasa II a
III miejsce klasa IV aNIESIEMY POMOC - ZWIERZĘTA JEJ POTRZEBUJĄ!

5 stycznia 2017 r. Członkowie Szkolnego Koła Towarzystwa Obrony Zwierząt RP zakończyli pomyślnie akcję zbiórki żywności dla psów oraz kotów ze schroniska „Pod Psią Gwiazdą”. Łącznie zebraliśmy:

  • 20 kg karmy w puszkach

  • około 5kg karmy suchej

  • koce


Bardzo dziękujemy wszystkim zainteresowanym nieść bezinteresowną  pomoc.

Teraz czekamy na odwiedziny Naszych czworonożnych przyjaciół!

Lena Machoś oraz członkowie TOZRP
Mikołajkowy wyjazd do Kopalni Złota w Złotym Stoku

         W dniu 06.12.2016 r. klasa II a pojechała na wycieczkę do Złotego Stoku, gdzie św. Mikołaj zawitał do Kopalni Złota. Niestety św. Mikołaj zgubił się w podziemiach kopalni, zadaniem dzieci było jego odnalezienie poprzez wyznaczone wskazówki. W trakcie szukania uczniowie zapoznali się z historią kopalni, zobaczyli starą bogatą ekspozycję map i planów kopalni; w gablotach dawne narzędzia górnicze i hutnicze, minerały, wystawę lamp górniczych; piec muflowy, laboratoryjny, w którym wytapiano złoto oraz osiemnasto wieczny wózek do transportu rudy.
         Jaka była radość uczniów, kiedy to w końcu znaleźli czekającego na nich św. Mikołaja, z którym mogli porozmawiać, pośmiać się, zrobić pamiątkowe zdjęcia i oczywiście otrzymać oczekiwany prezent. Na zakończenie kolejną największą atrakcją dla naszej klasy w kopalni złota była przejażdżka z podziemi na zewnątrz Podziemnym Pomarańczowym Tramwajem, gdzie na peronie Kopalnia Złota Głowna przewodnik podziękował nam za uwagę i zaprosił do skorzystania z kolejnej atrakcji, jaką było szukanie skarbów w piasku oraz malowanie anioła w gipsie. Anioły pomalowane własnoręcznie przez dzieci zostały podarowane im na pamiątkę.


Magdalena Morys
Wycieczka klasy IVa na Twierdzę Kłodzko


Dnia 23.11.2016 klasa IV a udała się na wycieczkę do Kłodzka celem zwiedzenia Twierdzy Kłodzko, „podreperowania” i wzbogacenia swojej wiedzy historycznej. Przez długi czas chodziliśmy wąskimi tunelami i oglądaliśmy podziemne korytarze. Przewodnik opowiadał nam różne ciekawostki związane z tym zabytkiem. Pod koniec zwiedzania weszliśmy na szczyt budowli i podziwialiśmy panoramę Kłodzka.W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia!!!
Kalendarze adwentowe- wykonanie własne.

         Od dziś uczniowie klas I,II i III ich rozpoczęli odliczanie dni do Świąt Bożego Narodzenia. Pomocny stał się wykonany własnoręcznie wykonany kalendarz adwentowy wg instrukcji Pani Leny Machoś. Wszyscy pracowali wytrwale ujawniając swój talent i twórcze myślenie. Każdy kalendarz był wspaniały, a radość na twarzach sprawiło wypełnianie kieszonek słodyczami. Nie możemy doczekać się świąt!! Już dziś 01.12. otwieramy pierwszą kopertę!!! Mniammmmmmm.

Uczniowie klas I,II i III- ich
Jak spędzić jesienne wieczory???!!!!
Słodkie szyszki z preparowanego ryżu.


Uczniowie klas trzecich proponują jak smacznie i ciekawie wypełnić wolny czas, gdy za oknem deszcz i chłód.
Podczas zajęć świetlicowych wypróbowali przepis na słodkie szyszki z preparowanego ryżu, który wg ich opinii okazał się strzałem w 10-tkę.

ZAPRASZAMY wszystkich do wypróbowania!!!!

Oto przepis:
70 g ryżu preparowanego
200 g masy krówkowej z puszki
100 g masła

         Masło i masę roztapiamy (może się rozwarstwić, ale to nie szkodzi) studzimy mieszając- wtedy masa się łączy. Wsypujemy ryż i dokładnie mieszamy. Tworzymy małe szyszki w papierkach po babeczkach. Odstawiamy do ostygnięcia.

                   Smacznego
  Lena Machoś oraz uczniowie klasy IIIa i IIIb
TYDZIEŃ  INTEGRACJI  (21-25.11.2016 r.)


         W listopadzie "Tydzień integracji- koleżeństwo, przyjaźń" przygotowali uczniowie klasy II "b" z Panią Tamarą Dziurhaluk. Zamiarem organizatorów było aby ten tydzień był przyjemny, kolorowy i wesoły. Uczniowie integrowali się w czasie przerw międzylekcyjnych  poprzez : założenie stroju z muszką-kokardą w jednakowym kolorze każda klasa oraz wykonanie oryginalnego makijażu, narysowanie portretu swojego najlepszego kolegi/koleżanki wraz z życzeniami , poznanie siebie z dzieciństwa – "Galeria dzidziusiów", wspólny taniec z przyjacielem poprowadzony przez dziewczynki z klasy  II "b" przy współpracy uczennic z klasy V "a".  Wszystkie działania zostały sfotografowane, uczniowie mają piękne, kolorowe, zabawne zdjęcia na pamiątkę.WYNKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO


         Dn. 15.11. br. został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs Plastyczny skierowany do osób niepełnosprawnych pod hasłem "Barwy Jesieni". Celem konkursu było kształtowanie i rozwój wrażliwości i wyobraźni plastycznej, propagowanie różnych technik plastycznych oraz doskonalenie warsztatu plastycznego.
         Wpłynęło bardzo wiele ciekawych prac, które zostały ocenione w dwóch kategoriach: uczniowie młodsi (kl I -III) oraz uczniowie starsi (kl IV - VI). Oceny dokonał Nasz Plastyk p. Michał Fabijański. Wyniki są następujące:

Kl. I III:

I m - ce: Hubert Weiss (Szkoła Integracyjna  w Szalejowie Górnym);
II m - ce: Krystian Kula (Szkoła Integracyjna w Szalejowie Górnym);
III m - ce: Miłosz Kijanowski (Zespół Szkolno
Gimnazjalny z Oddz. Integracyjnymi w Bożkowie).


Kl. IV
VI

I m - ce: Jakub Czekaj (Zespół Szkół Integracyjnych w Kłodzku);
II m - ce: Julia Kłosek (Szkoła Integracyjna w Szalejowie Górnym);
III m
ce: Julia Owsianik (Zespół Szkolno Gimnazjalny z Oddz. Integracyjnymi w Bożkowie).

         Autorom najlepszych prac przyznano nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz słodkie niespodzianki.
Prace można było podziwiać podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych na terenie naszej szkoły.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję i dziękuję za udział!

Organizator: Ewelina Strąk

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

         Dnia 18 listopada odbyło się długo wyczekiwane przez wszystkich pasowanie pierwszoklasistów. Dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny, w którym pomagali im starsi uczniowie z klasy czwartej. Pierwszoklasiści uśmiechnięci i bardzo zestresowani złożyli uroczysty akt ślubowania przed Dyrekcją, swoimi rodzicami oraz gośćmi zaproszonymi na tę uroczystość. Po tak wzniosłej chwili uczniowie klasy I otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki od rodziców oraz starszych kolegów i koleżanek. Dodatkową niespodzianką było otrzymanie od Małego Samorządu Uczniowskiego kolorowego alfabetu, dzięki któremu łatwiej będzie pierwszakom zapamiętać litery i nauczyć się ich na pamięć. Po uroczystości wszyscy udali się do klasy na słodki poczęstunek, jaki przygotowali rodzice uczniów.

POWODZENIA I SAMYCH SUKCESÓW NA NOWEJ DRODZE EDUKACJI ŻYCZĄ UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE ZE SZKOŁY INTEGRACYJNEJ W SZALEJOWIE GÓRNYM.

                                                                                               Tekst: Jadwiga Kapłan - Majtka
Klasa VB na Krytej Pływalni w Kłodzku

         W tym roku szkolnym klasa VB zajęła III miejsce w akcji "Kasztanobranie" wygrywając tym samym- zresztą już po raz drugi- wyjazd na basen. Wizyta na pływalni miała miejsce 8 listopada   2016 r. Pojechaliśmy całą klasą, a towarzyszył nam w tym roku pan Sebastian Nowak.
         Uczniowie mieli możliwość skorzystania z jacuzzi, pływania w basenie oraz zjeżdżania ze zjeżdżalni. Atmosfera była miła, dużo się śmialiśmy, a czas minął nam bardzo szybko.
         Dziękujemy za nagrodę i możliwość odpoczynku oraz zrelaksowania się na pływalni. Zapowiadamy, że w przyszłym roku również postaramy się nazbierać sporo kasztanów!

Wychowawca
Marlena Wielgosz- Franczuk
Uczestniczymy w ogólnopolskiej akcji „Ecoszkoły"


Z inicjatywy  Małego Samorządu Uczniowskiego  Nasza szkoła przystąpiła do akcji Ecoszkoły, w ramach której jest organizowana zbiórka telefonów komórkowych z następnym ich przekazaniem do ponownego użycia lub utylizacji.

W ZAMIAN ZA NAGRODY DLA SZKÓŁ BIORĄCYCH W NIEJ UDZIAŁ.

Wśród nagród Nasza szkoła może otrzymać sprzęt sportowy, pomoce edukacyjne, artykuły biurowe lub książki.

Zwracamy się do Was!!!! DRODZY RODZICE, UCZNIOWIE, NAUCZYCIELE
z prośbą o wsparcie Naszej akcji.

Dziękujemy!!!!!!!!!
Mały Samorząd UczniowskiW MINIEUROLANDZIE

III A odebrała nagrodę za  I miejsce w szkolnym konkursie zbiórki kasztanów. Miło było spędzić czas na świeżym powietrzu zbierając kasztany, tym bardziej, że do akcji wciągnięte były całe rodziny, znajomi i zaprzyjaźnione z nami osoby.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM OSOBOM, KTÓRE PRZYCZYNIŁY SIĘ DO NASZEGO SUKCESU.

W nagrodę zwiedziliśmy MINIEUROLAND w Kłodzku.  Zachwyciliśmy się miniaturami znanych nam zabytków Kłodzka, najbliższej okolicy i Europy. Obecnie budowana jest Wieża Eiffla. Pani przewodnik powiedziała, że będzie pomniejszona 26 razy i jej wysokość wyniesie około 12,5m  (gdyby panią Beatę pomniejszono 26 razy, i postawiono przy Wieży Eiffla, to Jej miniatura miałaby 6,4 cm wysokości).

Nie zapomnieliśmy o chwili relaksu na placu zabaw. Było świetnie, interesująco, wesoło i ekscytująco.Wycieczka klas czwartych do Wałbrzycha.


         Dnia 19 października klasy IV były na wycieczce w Wałbrzychu. Obejrzeliśmy rośliny egzotyczne w Palmiarni. Z panem przewodnikiem zwiedziliśmy Zamek w Książu. Zamek jest wielki i wszystkich bolały nogi od chodzenia, ale możliwość obejrzenia wszystkich zakamarków zamku zrekompensowała nam zmęczenie.
         Potem odwiedziliśmy ExploraPark , gdzie świetnie się bawiliśmy, ale i dużo nauczyliśmy.
         Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Już czekamy na kolejną wycieczkę.Integracja. Tworzymy grupę. Wyrażamy pozytywne emocje.

         Klasa VI została gospodarzem tygodnia pod hasłem "Integracja. Tworzymy grupę. Wyrażamy pozytywne emocje".
         
Szóstoklasiści zaangażowali społeczność szkolną  w zabawy, przedsięwzięcia i konkursy realizowane na długich przerwach.
         
W poniedziałek wszyscy uczniowie wraz z ulubionymi maskotkami  zostali zaproszeni do "pluszakowej foci". Wtorek został ogłoszony dniem "niebieskiego szaleństwa". Najodważniejsi dodatkowo zamienili się rolami - dziewczynki wystąpiły w chłopięcych strojach, a chłopcy w pięknych sukienkach swoich mam lub sióstr.
Środa upłynęła w tanecznym rytmie, w czwartek tworzyliśmy "INTEGRACYJNE DRZEWO" z papierowych dłoni, natomiast w piątek każdy mógł sprawdzić się w rozwiązywaniu rebusów.

         
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączyli sie do wspólnej zabawy.Chcemy pamiętać o bliskich.


        W tygodniu poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych- 1 listopad- podczas zajęć świetlicowych z Panią Leną Machoś wykonaliśmy piękne lampiony- znicze z prostych przedmiotów: słoik, chusteczka, cekiny. Staraliśmy się pracować jak najlepiej, i udało się!!!!!
         Stworzyliśmy jedyne, niepowtarzalne lampiony, które zapalimy na grobach Naszych bliskich. To była bardzo ciekawa lekcja.

Uczniowie klasy III a i b
„Kasztanobranie 2016”
czas zakończyć

Dnia 24.10. 2016 r. zebrane przez Nas kasztany zostały odebrane!
Zebraliśmy 851 kg
Za co bardzo dziękujemy zaangażowanym uczniom oraz rodzicom!
Klasa, która zebrała najwięcej kasztanów to klasa III a - 256 kg
Pozostałe klasy zebrały troszkę mniej ale otrzymają podziękowania za udział w akcji
ZWYCIĘZCÓW  CZEKA NAGRODA


Koordynator akcji: Lena Machoś
Obchody Dnia Edukacji Narodowej

         Dnia 13 października 20016 r. członkowie Małego Samorządu Uczniowskiego przygotowali dla grona pedagogicznego oraz pracowników szkoły niespodziankę. Przygotowali słodkie upominki ( domowo pieczone), które wręczyli po wygłoszonych życzeniach przez radiowęzeł:

„Drodzy nauczyciele dla Was fanfary !!!!!!!.
 Byście zawsze zdrowi byli i uśmiechów nie szczędzili.
 Upominki dziś tu mamy zaraz Wam je powręczamy.”


         Zorganizowali również konkurs, w którym nauczyciel musieli odnaleźć swoją podobiznę  ( tworzyli je uczniowie podczas zajęć świetlicowych)na wystawie prac w holu szkoły. Odgadnięta praca otrzymywała nagrodę ( nauczyciel).
         Myślimy że były to miłe obchody Dnia Nauczyciela.

Członkowie Małego Samorządu Szkolnego
Dwie klasy V na wycieczce w Złotym Stoku

         Dnia 10.10.2016 r. dwie klasy V wspólnie z wychowawczyniami p. Tamarą Dziurhaluk oraz p. Marleną Wielgosz- Franczuk udały się na pełną atrakcji wycieczkę do Złotego Stoku. Pierwszym elementem w programie wycieczki był podziemny spływ łodzią. Następnie uczniowie mieli możliwość poczuć się jak prawdziwi poszukiwacze złota podczas płukania złota. Kolejną atrakcję stanowiło zwiedzanie kopalni podziemną trasą turystyczną.
         Po krótkim odpoczynku w pobliskiej restauracji grupa udała się do Leśnego Parku Przygody ,,Skalisko”, w którym to uczniowie świetnie się bawili i wyszli stamtąd z niezapomnianymi wrażeniami.
         Cali i zdrowi oraz z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do szkoły.

Marlena Wielgosz- Franczuk
Tamara Dziurhaluk
„OD ZIARENKA DO BOCHENKA”

         W poniedziałek 10 października 2016 roku uczniowie klasy IIIa i klasy IIIb pojechali na warsztaty do Gajowa. Celem naszej wycieczki było zapoznanie się z etapami produkcji chleba i masła. Po sprawdzeniu obecności, wyruszyliśmy autobusem w kierunku Radkowa. Po około pół godziny dotarliśmy na miejsce. Tam w restauracji miłe panie poczęstowały nas ciepłą herbatą do naszego śniadania. Po śniadaniu zaczęły się warsztaty. Pani opowiadał nam o zbożu i mące. Później umyliśmy ręce i robiliśmy sami chleb. W miskach przygotowano nam mąkę i drożdże z wodą. Wyrabianie ciasta, to  dobra zabawa. Z ciasta formowaliśmy różne kształty pieczywa. W czasie pieczenia się chlebków poszliśmy na podwórko, aby pobawić się na placu zabaw. Po zabawie wróciliśmy do restauracji, gdzie czekały na nas cieplutkie chlebki. Druga pani przyniosła sprzęt do wyrabiania masła. Była to duża, drewniana beczka. Pani wlała w mniejszą beczkę śmietanę i wszyscy mogli ją ubijać. Powstało dzięki temu masło, którym panie smarowały chleb. Kanapki były przepyszne. Po warsztatach poszliśmy kupić pamiątki w sklepiku. Do szkoły wróciliśmy około godziny 13.30.
         Wycieczkę uważamy za ciekawą i interesującą. Dowiedzieliśmy się, że masło powstaje ze śmietany, a także nauczyliśmy się jak czytać etykiety, aby kupić masło z jak największą zawartością masła. Warsztaty bardzo nam się podobały, ponieważ wykonane przez nas pieczywo było pyszne. Chętnie wrócimy tam w przyszłości!

Sprawozdawcy: Antonia Rogóż, Jan Kraśnikiewicz, Oliwia Jankowska, Zofia Kołtun
SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI DO WROCŁAWIA

         Dnia 4 października 2016r. klasa szósta udała się na dwudniową wycieczkę do Wrocławia. Wyjechaliśmy z dworca PKP Kłodzko Miasto o godzinie 8.36. Na miejsce dotarliśmy około godziny jedenastej.
         Pierwszym punktem wycieczki był Aquapark. Tam pływaliśmy, zjeżdżaliśmy, pluskaliśmy się w rwącej rzece i między falami, leżeliśmy w bąbelkach w jacuzzi. Zabawa była świetna . Po tak spędzonym czasie udaliśmy się do Hydropolis czyli do Centrum Wody. W Hydropolis przygoda zaczęła się przejściem przez ścianę wody, która przybierała rożne kszałty . Po wejściu, w holu ujrzeliśmy wir wodny. Następnie zapoznaliśmy się z przewodnikiem. Razem z nim przeszliśmy do strefy  ,,Planeta Wody ", w której znajdowało się mnóstwo tablic multimedialnych. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu o powstaniu wody, skąd wzięła się na Ziemi oraz o odkrywaniu podwodnego świata. Następnie przechodziliśmy do kolejnych stref "płynącym  strumieniem" wody. Graliśmy w grę  "Sonar". Poznaliśmy wiele gatunków ryb, żyjących na dnie oceanu. Słuchaliśmy odgłosów burzy, deszczu i wiatru poprzez rozbujanie przezroczystych tub . Ciekawym doświadczeniem było przebywanie w kapsule batyskafu. Po zwiedzaniu zakwaterowaliśmy się u Sióstr Zakonnych  Notre Dame . Mieliśmy pokoje dwuosobowe z łazienkami. Po rozpakowaniu  bagaży udaliśmy się na Rynek Wrocławia. Tam mieliśmy czas wolny i mogliśmy zjeść obiad . Gdy zapadł mrok  wróciliśmy do domu gościnnego.
         Następnego dnia  wczesnym rankiem spakowaliśmy się, ponieważ  czekała na nas niespodzianka. Poszliśmy zwiedzać podziemia  Domu Zakonnego. Dowiedzieliśmy się tam, że Dom Zakonny stoi na dawnym zamku piastowskim. Po zwiedzaniu podziemi udaliśmy się na śniadanie. Kolejnym punktem wycieczki było Humanitarium - ogrody doświadczeń. Uczyliśmy się tam poprzez zabawę. Duże wrażenie robił pokój ze „zdeformowanym wnętrzem”, wrażenie takie wywoływały zakrzywione lustra. Dzięki wykonywanym doświadczeniom i edukacyjnym zabawom mogliśmy zobaczyć, że świat jest inny niż go widzimy na co dzień.
         Po tak dużej dawce emocji udaliśmy się na obiad do McDonalda. I tak nasza najwspanialsza wycieczka dobiegła końca. Po obiedzie udaliśmy się na peron, wsiedliśmy do pociągu i ruszyliśmy w drogę powrotną. Na miejscu byliśmy około godziny siedemnastej. Czekali na nas rodzice . Byli bardzo stęsknieni, tak samo jak my.
         Nasza dwudniowa wyprawa do Wrocławia była pełna wrażeń i emocji. Bawiliśmy się świetnie i czekamy na kolejne właśnie takie wycieczki. Bardzo dziękujemy naszym opiekunom.


      Jakub Kuźniar
uczeń klasy VIVI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia


         Od 20.09.2016 r. do 30.09.2016 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W trakcie tej akcji uczniowie mieli  możliwość uzyskania tytułu Ekspert Tabliczki Mnożenia, wzajemnego sprawdzania się ze sprawności liczenia oraz uczestniczenia w zabawie hasło dnia. 29 września odbył się Klasowy Konkurs Tabliczki Mnożenia dla klas IV VI.

Mistrzem Tabliczki Mnożenia

  • w klasie IV„a” został Wojciech Miler,

  • w IV „b”- Hania Tracz,

  • V „a” Karol Kozak,

  • V „b” Mikołaj Korniów,

  • VI Wiktoria Bernagiewicz.


30 września odbył się Szkolny Konkurs Tabliczki Mnożenia, w którym  uczestniczyli uczniowie, którzy uzyskali najlepszy wynik na Klasowym Konkursie Tabliczki Mnożenia, po 3 z każdej klasy (IV-VI).

Najlepszy wynik i tytuł Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia uzyskała uczennica klasy VI Kaja Longawa.Ognisko integracyjne w klasie II B

         Dnia 29 września uczniowie klasy IIB, wraz ze swoimi paniami Joanną Bujak i Małgorzatą Rosińską, wybrali się na wspólne ognisko połączone z grami i zabawami w plenerze. Dzieci poznały także historię Góry Czerwoniak, położonej na granicy Krosnowic i Zagórza, oraz towarzyszącej jej opowieściom. Wszyscy wrócili zadowoleni i szczęśliwi ze spędzonego wspólnie czasu. Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do organizacji miejsca i całej imprezy.

Wychowawczyni wraz
z uczniami klasy IIB
Warsztaty artystyczno-techniczne w klasie IIB

         Dnia 26 września, tradycyjnie odwiedziła nas pani Joanna Nowakowska wraz z panią Martą Wawryką, aby współtworzyć z dziećmi kompozycje artystyczne pn. „Jesienne wariacje”. Dzieciaki z chęcią i zapałem tworzyły prace pełne pomysłów. Do wykonania „wariacji” wykorzystaliśmy dary jesieni, które każdy z dzieci uzbierał w czasie spaceru z rodzicami lub dziadkami. Prace można obejrzeć w holu naszej szkoły na parterze. Dziękujemy bardzo pani Asi i pani Marcie za nieocenioną pomoc i zaangażowanie.

Wychowawczyni klasy IIB wraz z uczniami

Już znamy wyniki!!!!!
Gminnego Konkursu Plastycznego
p.n. „M
ądrość, przyjaźń, tolerancja- wartości w mojej szkole"


Dnia 03.10.2016 r. komisja konkursowa w składzie:
1.Lena Machoś- organizator konkursu.
2.Miacha
ł Fabijański- nauczyciel plastyki.
3. Beata Reszke- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.

Podczas długiej narady wybrała 3 prace spośród wielu prac nadesłanych  z innych szkół:
I MIEJSCE- Karolina Żwirełło klasa V SP Krosnowice
I WYRÓZNIENIE- Amelia Rybarska kl. III a SP Krosnowice
II WYRÓ
ŻNIENIE- Julita Majas kl. III b SP Krosnowice

Nagrody zostały ufundowane  przez:
Miroslawa Bąka, Adama Czaplickiego
Agencja Ochrony Osób i Mienia sp.j.
OPTOSCAN 57-300 K
ŁODZKO
Sponsorom serdecznie dzi
ękujemy!!!!!

Organizator konkursu: Lena Machoś
Uczniowie Szkoły Integracyjnej postanowili nieść pomoc PRZYRODZIE!


W dniu 03.10.2016 r. Szkoła Integracyjna w Szalejowie Górnym przystąpiła do akcji KASZTANOBRANIE  2016 niosąc pomoc przyrodzie. Celem akcji jest zbiór kasztanów, które będą przeznaczone na wytworzenie sadzonek. Rozsady będą sadzone na terenie całej Polski. A wszystko dlatego, że nasze drzewa kasztanowe dosięgła zaraza. Uczniowie poczuli obowiązek  DBANIA O PRZYRODĘ! Akcja trwa do 17 października a o wynikach na pewno poinformujemy.

ZAPRASZAM  SERDECZNIE DO  ZBIÓRKI KASZTANÓW

Prowadząca akcję : Lena Machoś
Dzień Chłopca w stylu piłkarskim

Dnia 30.09.2016 r. wszyscy chłopcy z klas I-III zmierzyli się z rozmaitymi zadaniami z dziedziny sportu- piłka nożna. Rozpoczynając od solidnej rozgrzewki przystąpili do rywalizacji. Chodzili po linie trzymając w górze piłkę, skakali przez ławeczkę, wykonali slalom miedzy pachołami, toczyli piłkę w skłonie. Radości było wiele! Chłopcy wykazali się zwinnością, wytrzymałością fizyczną. Z okazji Dnia Chłopca wszyscy  byli wygranymi dlatego otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki.

Sponsor: Joanna Maruszak, firma SOLMAR
SERDECZNIE  DZIĘKUJEMY!!!!.
Do zobaczenia za rok.

Organizatorzy : Lena Machoś, Magda Morys
Zdjęcia: Beata Reszka
Akcja Szkolnego Koła Towarzystwa Obrony Zwierząt RP
„ Nie bójmy się nietoperzy”


         27 września 2016 r. z inicjatywy Szkolnego Koła Towarzystwa Obrony Zwierząt RP zaproszony został Pan Paweł Kmiecik, który od 16 lat niesie pomoc nietoperzom. To bardzo ciekawe i interesujące zajęcie.

Nasz gość  z pomocą prezentacji przedstawił  wszystkim uczniom:
- gdzie mieszkają nietoperze,
- jak odbierają świat,
- co jest zagrożeniem dla latających ssaków .

Uczniowie podczas wykładu zadawali wiele pytań. Nikt nie przypuszczał, że nietoperz to bezbronny ssak, którego nie powinniśmy się bać!!!!!!!

Opiekun KTOZRP: Lena Machoś
PODRÓŻOWANIE JEST CIEKAWE

         19 września 2016 roku cała nasza klasa IIIa, wybrała się na wycieczkę do Kłodzka i Barda Śląskiego, aby się zapoznać z różnymi środkami transportu. Zbiórka odbyła się w szkole o godz. 8.00. Po sprawdzeniu obecności odjechaliśmy busem spod naszej szkoły do przystanku autobusowego. Następnie pojechaliśmy autobusem PKS do Kłodzka. Po przyjeździe do miasta udaliśmy się do Państwowej Straży Pożarnej, gdzie tato naszej koleżanki Oliwi opowiadał o pracy strażaka. Każdy mógł wejść do wozu i zatrąbić oraz przymierzyć hełm i kurtkę strażacką. Wycieczkę przerwała informacja, że strażacy muszą wyruszyć na prawdziwą akcję . Panowie szybko się przebrali i trzema autami pojechali gasić pożar. Potem poszliśmy na dworzec PKP Kłodzko Miasto. Nasza pani Beata kupiła wszystkim bilety. Chwilę czekaliśmy na peronie na przyjazd szynobusu. Gdy nadjechał wszyscy wsiedliśmy i pojechaliśmy do Barda Śląskiego. Po drodze przyszła do nas pani konduktor i sprawdziła bilety. W Bardzie spędziliśmy kilkanaście minut czekając na szynobus, który zabrał nas z powrotem. W międzyczasie uczyliśmy się odczytywać rozkład jazdy pociągów.  Na zakończenie wycieczki na dworcu autobusowym w Kłodzku kupiliśmy pamiątki i busem przyjechaliśmy do szkoły.    
         Najbardziej podobało nam się, że przejeżdżaliśmy przez tunel i mogliśmy z pociągu podziwiać piękne widoki (nawet zauważyliśmy sarnę).  Niesamowitym przeżyciem było zobaczyć strażaków podczas alarmu pożarowego. Nauczyliśmy się, jak należy zachowywać się podczas podróży różnymi środkami transportu. Wycieczka była ciekawa i udana.

Sprawozdawcy:
Zofia Kołtun, Antonia Rogóż, Jan Kraśnikiewicz
Wycieczka kl.III b  na Twierdzę Kłodzką.


         Dnia 13.09.2016 pojechaliśmy z klasą na wycieczkę do Kłodzka. Naszym celem było zwiedzanie twierdzy. Po przyjeździe pan przewodnik opowiadał nam różne ciekawe historie. Dowiedzieliśmy się, że był tam  nagrywany jeden z odcinków serialu "Czterej pancerni i pies" -widzieliśmy ślady łap tego psa oraz biegaliśmy po tych samych schodach co aktorzy. Pan przewodnik zademonstrował nam jak dawniej strzelano z pistoletu.                                                                                                                                                             
         Po lekcji historii poszliśmy z naszymi paniami, czyli  panią Iwonką Brzechfą i panią  Ewelinką  Strąk do parku, gdzie zobaczyliśmy przepiękne, nieznane nam dotąd drzewo-tulipanowiec. Poznaliśmy też inne drzewa rosnące w parkach.  Potem dotarliśmy na stację PKP- tu mieliśmy do wykonania kilka zadań matematycznych. Odczytywaliśmy prawdziwy rozkład jazdy i robiliśmy obliczenia zegarowe. Na koniec  zrobiliśmy  zakupy w hurtowni zabawek a potem poszliśmy na lody.                                                                                                                           
        
         Wycieczka bardzo nam się podobała, ponieważ dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy oraz uczyliśmy się  w bardzo atrakcyjny dla nas sposób. Mamy nadzieję,  że kiedyś powtórzymy taką wycieczkę.

                                                                                           uczennice kl.IIIb    
                 Nela Rogóż, Maja Gruszka
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego