Semestr I - Szkoła Podstawowa w Szalejowie Górnym

Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
w Szalejowie Górnym
Przejdź do treści

Semestr I

Wiadomości
Dzień Pluszowego Misia

Dzisiaj z okazji Dnia Pluszowego Misia chcemy przegonić tą ponurą atmosferę związaną z pandemią. Dlatego też ściskamy nasze ukochane misie lub po prostu tulimy mocno co mamy pod ręką. 🐻🐨🐼Pokaz mody w klasie II

Zdalna edukacja nie musi być nudna. Udowodnili to uczniowie klasy II, którzy w ramach tematu związanego z trendami mody, stworzyli swoją własną, oryginalną kolekcję strojów. Dzięki temu udowodnili, że szkoła to nie tylko nauka, ale również świetna zabawa.Dzień Harrego Pottera

Dzień Harrego Pottera miał być dniem pełnym magii i niespodzianek. Pandemia pokrzyżowała nam plany. Ale nasi wspaniali uczniowie wykazali się niezwykłą wyobraźnią przebierając się za swoje ulubione postacie z filmu. A little bit crazy teacher podążył za swoimi uczniami 😉
"Expecto Patronum"... Na te trudne dla nas czasy wyczarujcie swojego Patronusa i Drodzy Uczniowie poczekajcie na dzień Harrego Pottera w naszej szkole. It's coming soon... 🤗🤗🤗"W zdrowym ciele, zdrowy duch"

Uczniowie w zeszłym tygodniu rozmawiali i przygotowywali wiele ciekawostek na temat dbania o zdrowie. Mieli również za zadanie przygotować ważne wiadomości dotyczące wybranej witaminy. Dzięki zebranym informacją powstała nasza klasowa książczeczka witaminowa 🍋🍅🥕

Na zakończenie cała klasa wspólnie przygotowała PIRAMIDĘ ŻYWIENIA, która sprawiła dzieciom tyle radości i wspólne zdobycie wiedzy poprzez zabawę.SMACZNIE, ZDROWO I KOLOROWO! :)

Jeżyk z owoców to sposób na doskonałą zabawę na jesienne słotne dni, a potem na pyszne drugie śniadanie lub deser. Tylko czy nie będzie szkoda zjadać swojego dzieła? My podjadaliśmy składniki już w trakcie radosnej twórczości.

Zachęcamy wszystkich do świetnej zabawy i życzymy smacznego:)

Klasa 3aMY DBAMY O ZDROWIE, A TY?

Uczniowie klasy 3 a przez cały tydzień pogłębiali swoją wiedzę na temat sposobów dbania o swoje zdrowie. Mieli szansę wypróbować leki z domowej apteki, które chowają się w zakamarkach niejednej szuflady, szafki czy lodówki. Pili nie tylko sok malinowy i porzeczkowy, ale również różne zioła (m. in. rumianek, szałwię, miętę, melisę, lipę, dziurawiec). Próbowali miód, suszone jagody i imbir. Było naprawdę pysznie, a co ważniejsze – zdrowo! Następnie uczniowie wcielili się w rolę lekarzy i – oczywiście – po dokładnym zbadaniu pacjenta oraz wnikliwej analizie ulotek lekarstw, wypisali recepty na wszelkie dolegliwości. Przyjrzeli się również z bliska zdjęciom RTG, trzymali w swojej dłoni różne narzędzia lekarskie, wykonali EKG i nauczyli się opatrywać rany. Młode pokolenie lekarzy rośnie! :)

Klasa 3 a pozdrawia, życząc dużo zdrowia!

Małgorzata Rosińska
Agnieszka PiotrowskaPasowanie na ucznia klasy I

W dniu 22 października 2020 r. uczniowie klasy I ,,a”  obchodzili swoje wielkie święto- pasowanie na ucznia. Już od samego rana dzieciom towarzyszyło mnóstwo wrażeń i emocji. Dzień rozpoczęliśmy od różnego rodzaju testów. Miały one potwierdzić, że uczniowie są gotowi, aby móc przyjąć ich do grona uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Szalejowie Górnym. Musiały przejść test sprawnych rączek, wykazać się wiedzą przyrodniczą i matematyczną, kreatywnością oraz sprawnością fizyczną. Wszystkie testy uczniowie wykonali na wysokim poziomie. Z tego też powodu zaprosiliśmy do klasy Panią Dyrektor. Uczniowie przedstawili krótki program artystyczny, po czym Pani Dyrektor pasowała każdego z nich na ucznia klasy pierwszej. Ostatnim punktem dnia były upominki przygotowane przez rodziców. Dzieci były zachwycone. Emocjom nie było końca.
Życzymy Wam kochani Uczniowie, aby Wasz pobyt w naszej szkole był czasem zdobywania wiedzy, rozwoju oraz zawieranie nowych, wspaniałych przyjaźni!

         Beata Reszka
Marlena Wielgosz- FranczukJesień

W ramach  zajęć  rozwijających  kreatywność  Dominik  uczeń klasy VIa  naszej szkoły  wspaniale  przedstawił  symbolikę  jesiennego  krajobrazu. Wykorzystał sól, barwniki  oraz  dary jesieni: kasztany,  liście  itp. które zebrał samodzielnie  podczas  rodzinnych  spacerów. Zajęcia pomogły  utrwalić  wiedzę ucznia, pobudziły  do działania  i ukazały  talent .

Lena MachośJęzyk angielski

W ramach powtórzenia i utrwalenia słownictwa z różnych działów z języka angielskiego, uczniowie klas IV wykonali piekne kaligramy - angielskie słowa przedstawione za pomocą ilustracji. Prezentujemy tutaj wyróżnione pracę.
They are really beautiful 😍

Katarzyna Zwaduch
Jesień

Jesień to piękna pora. Piękne liście drzew żółkną, czerwienią się i przybierają ciekawe ubarwienie, by później upaść i razem z innymi tworzyć barwny jesienny dywan. Z drzew spadają kasztany, które z radością zbierają dzieci. W taką porę na lekcji plastyki klasa III B miała okazję stworzyć te oto śliczne gąsienice widniejące na zdjęciach.Przyjaźń

Klasa III B już kolejny raz rozmawiała o przyjaźni tym razem na podstawie książki Astrid Lindgren pt. "Dzieci z Bullerbyn". Książka bardzo przypadła uczniom do gustu, gdzie w małej wiosce nigdy nie jest nudno, a każdy dzień jest świetną przygodą. Można bawić się w różne zabawy, łowić ryby, zakładać wiśniową spółdzielnię, przesyłać wiadomości sznurkową pocztą itp. A najważniejszym skarbem dla wszystkich jest przyjaźń, gdzie wszyscy razem się trzymają i spędzają wspólnie czas.
Uczniowie wspólnie stworzyli plakat i dyskutowali na temat jaki przyjaciel powinien być.Jesień solą malowana

Jak niewiele wystarczy by przedstawić jesienne obrazy w pięknych barwach.
Sól, barwniki i  wyobraźnia  czynią cuda!!

Lena MachosPlebiscyt

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole zostało przeprowadzone tajne głosowanie. W plebiscycie uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Szalejowie Górnym:

 • Tytuł "Elegancja Szkoły" oraz "Sprawiedliwość szkoły" otrzymała Pani Dyrektor Marta Lutosławska.
 • "Najlepszym nauczycielem" została Pani Tamara Dziurhaluk.
 • Według uczniów, "Mistrzem ciętej riposty" została Pani Jolanta Pająk - Bielecka.
 • Tytuł "Kosa Szkoły" otrzymała Pani Lucyna Babińska.
 • Tytuł "Serce na dłoni" otrzymała Pani Iwona Brzechfa
 • Tytuł "Siła spokoju" otrzymał Pan Wojciech Paszkiewicz, zaś
 • "Mistrzem Dobrego Humoru" uczniowie wybrali Księdza Janusza Garulę.

Wszyscy wybrani przez społeczność uczniowską nauczyciele otrzymali szczerozłote korony oraz dyplomy uznania.
Serdecznie gratulujemy!Dzień Edukacji Narodowej

Oto jabłuszka, wszystkie rumiane.
W podziękowaniu są przez nas dane.🍎🍏🍎
Kochani Nauczyciele, bądźcie wciąż z nami! Czy jesteśmy duzi czy jeszcze mali. Życzymy Wam zdrowia i szczęścia na następne lata - niech żyje i rozkwita nasza oświata!!!
Najlepsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla wszystkich pracowników szkoły składa
Mały i Duży Samorząd Uczniowski"JESIENNE CZARY - MARY" W KLASIE 3A :)

Serdecznie zapraszamy wszystkich kreatywnych - tych małych i tych trochę większych - do wykonania sensorycznego drzewka! Doskonała zabawa gwarantowana!POZNAJEMY MAPY GOOGLE!

Na edukacji informatycznej klasa 3a przemierzyła spory kawałek świata - tego bliższego i dalszego - przy wykorzystaniu mapy internetowej. Uczniowie zajrzeli na chwilę do swoich domów, odwiedzili babcie, powrócili wspomnieniami do wakacyjnych zakątków, zwiedzili m.in. Kłodzko, Polanicę Zdrój, Warszawę, by na koniec wylądować we Włoszech! "Ochów" i "achów" nie było końca! Podróże do rzecz niezwykła! :)

Małgorzata RosińskaŚwiatowy Dzień Uśmiechu

06 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Uśmiechu. Z tej okazji uczniowie klas IV - VIII, w tajnym głosowaniu, wybrali sześciu nauczycieli, którzy ich zdaniem zawsze są uśmiechnięci i zarażają swą pozytywną energią wszystkich dookoła. Nie zapomnieliśmy również o Paniach uczących klasy I -III, które wraz ze swoimi uczniami chętnie wzięły udział w uroczystości.
Wybrani nauczyciele otrzymali piękne ordery uśmiechu, aby je zdobyć musieli wypić sok z cytryny i złożyć uroczystą obietnicę swoim uczniom, że zawsze będą radośni i uśmiechnięci.
Wszyscy wykonali zadanie, ordery zostały wręczone, a dobry humor dopisywał nam do ostatniej lekcji.PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I B

   Pasowanie na ucznia to duże wydarzenie dla każdego pierwszoklasisty. W naszej klasie przebiegło ono w formie baśniowej opowieści, bowiem  wyjątkowym gościem podczas uroczystości była  wróżka z dalekiej krainy. Niestety pojawiła się także nieproszona Zła Wróżka i wypowiedziała tajemnicze zaklęcie zaczarowując wszystkie pierwszaki w żółtodzioby.  Na szczęście Dobra Wróżka obiecała zrzucić czar, jeśli dzieci przejdą przez pięć  magicznych krain, a w każdej z nich zdobędą czarodziejski klucz. W krainach tych dzieci musiały się wykazać  wiedzą, umiejetnością śpiewu, pracowitością, sprawnością, a także udowodnić, że kochają swoją rodzinę i swój kraj. Nie bojąc się trudów podróży, wspierani przez wychowawcę p.Iwonę Brzechfę oraz nauczyciela wspomagajacego p.Emilię Sałek, dzieci wyruszyły na spotkanie z przygodą. Z każdej próby wyszły zwycięsko, dlatego wróżka zdjęła z nich czar i mogli wreszcie być oficjalnie przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły.
    Zanim jednak Pani dyrektor Marta Lutosławska dokonała uroczystego pasowania, dzieci zostały jeszcze poddane ostatniemu testowi. Każdy uczeń przeszedł przez BRAMĘ WIEDZY czyli przeskoczył trzy razy przez własny tornister. Na zakończenie każde dziecko otrzymało medal pierwszoklasisty i upominki przygotowane przez rodziców.

mgr Iwona BrzechfaSzkoła marzeń

Uczniowie klasy 8 a na godzinie wychowawczej próbowali stworzyć obraz szkoły idealnej- SZKOŁY MARZEŃ. Każdy miał inny pomysł na taką szkołę. Prowadzona była dyskusja i możliwości realizacji pomysłów tych mniej i bardziej realnych. Taka wymarzona szkoła oczami  uczniów klasy 8a, to miejsce przyjazne uczniom, do którego uczniowie chętnie powracają, to szkoła taka jak ”NASZA SZKOŁA”. Uczniowie wielokrotnie  podkreślali, ze szkołę tworzymy my- uczniowie i nauczyciele. To jaka ona będzie zależy od nas, bo to my mamy na to największy wpływ.Dream catchers

"I can swim like a fish
I can jump like a lion
I can climb like a monkey in the tree..."

Powtarzając i utrwalając nazwy zwierząt i czynności klasy III na lekcjach języka angielskiego wykonały piękne dream catchers - łapacze snów 😊
How do you like it? Jak Wam się podoba?

Katarzyna ZwaduchMamy reprezentanta Polski!

Mamy reprezentanta Polski! Kacper Błaszczyk, uczeń naszej szkoły należy do Kadry Polski Juniorów w Amp Futbolu. Kacprowi życzymy dalszego piłkarskiego rozwoju, jak najwięcej meczów w koszulce z orzełkiem na piersi i wielu niezapomnianych chwil na boisku, jak i poza nim. Jesteśmy z Ciebie niesamowicie dumni!

Zdjęcie pochodzą z profilu Facebookowego Amp Futbal Polska. Zostały wykonane podczas letniego zgrupowania w Zielonce pod Warszawą.Mali laboranci z I B

Uczniowie podczas zajęć wcieli się w prawdziwych laborantów. Poznali różne rodzje gleby, badali jej właściwości i skład, samodzielnie wyciągali bardzo trafne wnioski. Przekonali się przy tym, że nauka może być również fascynujacą zabawą. Ponadto wykazali się dużą odwagą, ponieważ nawet robaki i dżdzownice wychodzące z ziemi wzbudziły ich zachwyt. Brawo pierwszoklasiści!

I. Brzechfa


„NIECH WOJNY BĘDĄ TYLKO PAPIEROWE!”

Wiele lat temu był taki wrzesień, kiedy nie zabrzmiał pierwszy dzwonek i  nie rozpoczął się rok szkolny... Wybuchła II wojna światowa.
Uczniowie klasy III a mieli szansę przenieść się w ten trudny czas. Podążyli szlakiem bojowym walczących Polaków, poznali ich wojenne losy, poczuli smutek, strach i brak poczucia bezpieczeństwa najmłodszych uczestników wojny. To ważna lekcja, która uświadomiła im, jakie to szczęście żyć w czasie pokoju z najbliższymi u swojego boku, z garnkiem pełnym zupy, z butami na nogach, bez lęku, co przyniesie kolejna chwila. To ważna lekcja, w której zaangażowaniem i skupieniem oddali hołd wszystkim walczącym, opatrującym rany, budującym barykady, roznoszącym pocztę, wszystkim tym, którzy – choć się bali - za każdą bombę, powalony dom, utracone życie trwali, ile sił starczyło.

Na koniec, by „otrzeć łzę”, dzieci same wzięły udział w wojnie, ale papierowej. Wybudowały barykadę i kulkami z gazety przegoniły „wojenne chmury”. Radości nie było końca! A po „wojnie” wyczarowały pięknego gołębia – symbol pokoju. Szanujmy się nawzajem i respektujmy swoje prawa, a na świecie nie będzie wojen!  Niech wojny będą tylko papierowe!Uczniowie klasy IV A 15.09. obchodzili MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Bohaterką tego  wyjątkowego dnia jest mała Vashi, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie. Uczniowie w tym dniu  mogli poznać swoje emocje, rozwinąć  wyobraźnię rysując swoją kropkę, którą pobudzili do życia dzięki aplikacji Quiver.

Edyta SyrekWybory do Samorządu Uczniowskiego

W dniu 8 września 2020 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W skład dużego Samorządu weszły
następujące osoby:

 • Przewodnicząca: Emilia Tracz kl. 7b
 • Zastepca przewodniczącego: Marika Kościółek kl. 4a
 • Członkowie Samorządu to: Patrycja Szajter kl. 7b i Jakub Michalski kl. 8a

W skład małego Samorządu weszły następujące osoby :
 • Przewodniczący: Wiktor Żur kl. 2
 • Zastępca przewodniczącego: Laura Kostek kl. 3a
 • Członkowie: Adam Gniwek kl 3a i Aleksander Chodorowski kl. 1a

GRATULUJEMY!Administratorem danych osobowych jest dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Szalejowie Górnym, 57-314 Szalejów Górny 48. Szkoła prowadzi operację przetwarzania danych osobowych.
Wróć do spisu treści