Semestr I - Szkoła Podstawowa w Szalejowie Górnym

Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
w Szalejowie Górnym
Przejdź do treści

Semestr I

Wiadomości
ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA  w kl. I, II a i II b

4 lutego 2020 r. uczniowie klas I, II a i II b wraz ze swoimi babciami i dziadkami świętowali jedne z najważniejszych świąt w roku – Dzień Babci i Dzień Dziadka. Zaprosili do szkoły tych, którzy są dla nich NAJWAŻNIEJSI, by powiedzieć IM coś ważnego: KOCHAMY WAS!DZIEŃ OTWARTY W KLASIE II A :)

Gdy choroba Cię dopada,
do lekarza iść wypada.
Specjalistów jest bez liku ,
lek przepiszą i... po krzyku!
Klasa II a takich lekarzy specjalistów zna!  :)

28 stycznia uczniom klasy II a towarzyszyli w nauce ich rodzice. Wspólnie zgłębialiśmy temat zdrowia, a co za tym idzie poznawaliśmy różne lekarskie specjalizacje. Uczniowie pod bacznym okiem rodziców pracowali w grupach,  czego efektem był plakat przybliżający  w sposób przystępny różnych lekarzy specjalistów. Dzieci poznały pracę pediatry, internisty, kardiologa, stomatologa, ortodonty, toksykologa, chirurga, laryngologa, okulisty, alergologa, dermatologa, ortopedy, radiologa, ginekologa oraz psychiatry.
Podczas zajęć nie zabrakło i zabaw ruchowych przy muzyce. „Na deser” wszyscy utrwalili swoją wiedzę związaną z tematem, rozwiązując zadania na tablicy interaktywnej. Dzieci ułożyły hasła dotyczące zdrowia, rozwiązały obrazkowe zagadki „Jaki to lekarz?”, wyszukały w wykreślance nazwy różnych specjalizacji lekarzy, popracowały nad pamięcią oraz koncentracją uwagi, grając w memory oraz stworzyły listę zasad dbania o zdrowie, poznając jednocześnie kolejne wyrazy, przed którymi wstawiamy lub nie - przecinek.

Serdecznie dziękujemy NASZYM KOCHANYM RODZICOM:
Pani Paulinie Gwarze, Pani Marcelinie Mandycz, Pani Joannie Rzepie
i Panu Jackowi Balcerzakowi :)"Poczytaj młodszemu koledze"

31 stycznia klasę II a już po raz czwarty odwiedziły uczennice klasy V b. Tym razem w ramach comiesięcznej akcji "Poczytaj młodszemu koledze" w książkowy świat wprowadziły nas Aleksandra Golec i Julia Schachow, czytając baśń pt. "Sinobrody". Była to mrożąca krew w żyłach historia!

Dziękujemy i do zobaczenia wkrótce!

M. RosińskaKOCHAMY BABCIE I DZIADKÓW

Chociaż za oknem szaro, buro i wietrznie to w sercach uczniów klas trzecich panowała dzisiaj gorąca i słoneczna atmosfera. A to wszystko za sprawą zaproszonych gości, czyli Babć i Dziadków, jednych z najważniejszych ludzi w życiu każdego z nas. To Oni opowiadali nam pierwsze bajki, to Oni wiedzą kiedy nas przytulić i pocieszyć, to Oni uczą nas, że nie należy krzywdzić innych. Poza tym kochają nas zawsze i bezwarunkowo. Dlatego, żeby Im dzisiaj za to wszystko podziękować, wnuczęta najpiękniej jak tylko potrafili śpiewali dla nich piosenki, tańczyli oraz składali życzenia.            A żeby zapomnieli o kłopotach i za niskich emeryturach, trzecioklasiści zabrali ich w przedstawieniu "Bajkowy ambaras" do krainy magii i fantazji, gdzie jak wiadomo wszystko się zdarzyć może, gdzie spełniają się wszystkie marzenia. I właśnie tego życzymy wszystkim Kochanym Babciom i Dziadkom.KARNAWAŁ to czas kiedy świat wokoło staje się kolorowy, błyszczący i tańczący.

         Uczniowie klasy I, II- ich oraz V a mieli okazję wykazać się swoją twórczością tworząc maski karnawałowe z masy solnej na tekturowym szablonie, następnie dodając im charakteru cekinowymi ozdobami. Każdy tworzył wg własnego pomysłu.

Czapeczki karnawałowe w wykonaniu uczennic klasy I i II a  CUDOOOO!!!

Lena MachośMALI LUDZIE -WIELKIE PROBLEMY. KLASA III B  BADA ZAGROŻENIA DLA NASZEJ PLANETY.

Jak chronić wodę przed zanieczyszczeniami? Pod takim tytułem przebiegała kolejna lekcja, którą klasa III b zrealizowała w ramach projektu ,,Przyroda z klasą''.  Tym razem uczniowie musieli odpowiedzieć na bardzo ważne pytania:

 • Czy jestem małą fabryką śmieci?
 • Czy śmieci podróżują w kosmosie?

Poprzez ciekawe doświadczenia i eksperymenty  przekonali się, że można podlać kwiatki bez podnoszenia kubka, wykorzystując do tego celu bandaż i pokrywki do garnków. Samodzielnie zbadali krążenie wody w przyrodzie. Z dużym zainteresowaniem obserwowali, jak pod wpływem wody z zasuszonej rośliny rozwija się piękny kwiat, który okazał się białą herbatą. Cała klasa degustowała później napar z tej herbaty. Smak był dla wszystkich nowy, ale zdecydowanie trafił w ich gusta smakowe. Trzecioklasiści zbudowali również makietę osiedla mieszkalnego ze studnią i wysypiskiem śmieci. Korzystając z pisaków, wody i spirytusu salicylowego zbadali  wpływ wysypiska na zatruwanie wód podskórnych. Uczniowie przekonali się, że  ich  codzienne decyzje i działania mają wpływ na środowisko.             

Na koniec lekcji uczniowie segregowali na czas śmieci, a nad poprawnością zadania czuwał pan woźny. Mimo kilku wahań, test ze znajomości segregacji śmieci został zaliczony na szóstkę.

                                                                                                           mgr Iwona Brzechfa"Bądź kumplem - nie dokuczaj"

Dnia 21.01.2020 r. klasa V a wzięła udział w kampani "Bądź kumplem - nie dokuczaj". W ramach kampanii została przeprowadzona lekcja wychowawcza, na której uczniowie podjęli reflekcje nad swoimi mocnymi stronami. Podczas zajęć uczniowie rozwijali umiejętności pracy w grupie, dostrzegali podobieństwa i różnice członków rówieśniczej grupy, ponadto nabywali umiejętności udzielania pozytywnej informacji zwrotnej i uczyli się doceniać cechy koleżanek i kolegów. Zajęcia upłynęły w bardzo przyjaznej atmosferze. Uczniowie stworzyli gazetkę szkolną, na której zamieścili kodeks kumpla.

Katarzyna ZwaduchLet's go shopping 😊

Na ostatnich zajęciach z języka angielskiego klasa zamieniła się w tętniący życiem supermarket. Uczniowie z klasy V zorganizowali stoiska targowe i przygotowali rozmaite towary do sprzedaży. Podczas zajęć uczniowie ćwiczyli i utrwalali zwroty związane z zakupami. W sklepie pojawił się nawet rabuś, ale ochrona sklepu - security guide, w postaci nauczyciela wspomagającego, szybko rozprawiła się z gagatkiem.

Katarzyna ZwaduchOur school uniforms - nasze szkolne mundurki

Na ostatnich lekcjach z języka angielskiego uczniowie klas V projektowali własne mundurki szkolne. Liczył się nie tylko oryginalny pomysł stroju, ale przede wszystkim poprawnie sporządzony i odczytany opis mundurka w języku angielskim.

Katarzyna Zwaduch"Escape room" na lekcji języka angielskiego

"Escape rooms" - pokoje zagadek cieszą się obecnie dużą popularnością. Zabawa sprzyja uczeniu się i dlatego na lekcji angielskiego w klasach VI i VIII nauczyciel wykorzystał elementy tej gry. Zdaniem uczniów było rozwiązanie serii zagadek aby zdobyć trzy cyfrowy kod do tajemniczej skrzyni, w której zostały ukryte nagrody. Kluczem do sukcesu w tej zabawie była współpraca w grupie oraz dzielenie się wiedzą i umiejętnościami.

Katarzyna ZwaduchUdział klasy VI b w Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej "Bądź kumplem nie dokuczaj"

Klasa VI b przystąpiła do Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej ,,Bądź kumplem nie dokuczaj’’, której celem jest propagowanie koleżeńskich zachowań wśród dzieci i młodzieży. Ambasadorem tegorocznej akcji jest piłkarz – Robert Lewandowski. Podczas zajęć szóstoklasiści rozwijali umiejętności pracy w grupie, działania pozytywnej informacji zwrotnej jak i również doceniali cechy koleżanek i kolegów z klasy. Uwieńczeniem powyższych zajęć jest oczekiwanie na otrzymanie Certyfikatu ,,Klubu Kumpli’’."Poczytaj młodszemu koledze!"

20 grudnia klasę II a już po raz czwarty odwiedzili uczniowie klasy V b. Tym razem w ramach comiesięcznej akcji "Poczytaj młodszemu koledze" w baśniowy świat wprowadzili nas Milena Czerwińska i Franciszek Trzciński.
Dziękujemy i czekamy na więcej

M. RosińskaZ okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia mały i duży Samorząd Uczniowski składa wszystkim najpiękniejsze życzenia:
❄️🌲❄️
W Wigilijną noc, gdy śniegu napada moc,
niech Mikołaj święty przyniesie wymarzone prezenty.
A na Nowy rok same wspaniałości,
a przede wszystkim morze miłości.
❄️🌲❄️
Zwyczajna szyszka!!!!
A tworzymy Piękno!!!!

Podczas zajęć świetlicowych wykorzystując rolki z ręczników papierowych, szyszki, oraz rozmaite ozdoby (hologramy, cekiny, brokat, styropian)  stworzyliśmy cudowne, świąteczne choinki. Pomysł poddał nauczyciel a MY według własnej WYOBRAŹNI tworzyliśmy.
OTO  EFEKT.

Lena MachośWarsztaty świąteczne

09 grudnia 2019 r.  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach świątecznych zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Szczytnej. W ramach warsztatów uczniowie samodzielnie wykonali przepiękne bombki choinkowe, które  obecnie zdobią naszą szkolną choinkę. Z całego serca dziękujemy przemiłej Pani Oli i Pani Irence za możliwość uczestnictwa  w zajęciach oraz za słodki poczęstunek.Konkurs Mikolajkowy z języka angielskiego

Jak co roku, z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia, odbył się Konkurs Mikolajkowy z języka angielskiego w klasach IV-VI. Uczniowie przebrani za prezenty, renifery i bałwanki rozwiązywali zadania w języku angielskim związane z nadchodzącymi świętami.

 • I miejsce zajęły Renifery z klasy VI a w składzie: Antonia Rogóż, Zofia Kołtun oraz Oliwia Jankowska
 • II miejsce zajęły Prezenty z klasy VI a w składzie: Jakub Franczak, Jakub Lutosławski oraz Marcel Borsuk
 • III miejsce zajęły Prezenty z klasy VI b w składzie: Kornelia Rogóż, Emilia Strychaniecka oraz Maja Gruszka.

Zwycięzcom gratulujemy.
Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za ufundowanie nagród w konkursie.

Katarzyna ZwaduchSpotkanie ze Świętym Mikołajem w Minieurolandzie

Uczniowie klasy I, III a i III b również spotkali się ze Świętym Mikołajem w Minieurolandzie. Zabawa była przewspaniała i pełna emocjonujących momentów. Zabawki manualne otrzymane od Św. Mikołaja zachwyciły uczniów. Z zapałem bawiły się nimi. Wspomnienia tego dnia długo zostaną z nami.

Uczniowie wraz z wychowawcamiMikołajki klasy Va

Dnia 6 grudnia klasa Va wybrała się do Kłodzka aby odwiedzić jedno z najstarszych studiów fotograficznych w Kłodzku. Dzięki uprzejmości Pani Marleny Solskej uczniowie poznali tajniki zawodu fotografa i choć na chwilę mieli możliwość samemu stać się fotografem. Cała klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie grupowe.
Po ciekawej lekcji fotograficznej uczniowie udali się na lekcje savoir vivre do Karczmy Stary Młyn. Pan, pracujący na stanowisku kelnera, objasnił na czym polega jego praca i nauczył jak prawidłowo nakrywać do stołu. Gdy stół został odpowiednio przygotowany, uczniowie klasy V a ze smakiem zjedli pyszny obiad.

Katarzyna ZwaduchA My przygotowania do świąt Czynimy!!!

Zajęcia świetlicowe to Nasza kreatywna praca!!!!
Coraz bliżej święta,
a My w te święta zabłysnąć chcemy.
Torebki i pudelka dla rodzinki szykujemy!!!
Wycinamy, przyklejamy i ozdabiamy.

Lena MachośMIKOŁAJKI klasy II a i II b

6 grudnia klasy II a i II b świętowały MIKOŁAJKI w kłodzkim Minieurolandzie. Wspólnie z pomocnikami Świętego Mikołaja  uczniowie wyruszyli w podróż na Biegun Północny. Mieli okazję odwiedzić niezwykłe mieszkanie, w którym powitał ich mówiący ludzkim głosem renifer oraz zaczarowane obrazy. Następnie w dziecięcym pokoju obejrzeli spektakl marionetkowy pt. „Marzenia senne Jasia”. Stamtąd dzieci udały się na dworzec kolejowy, na którym czekał wyjątkowy - bo magiczny - Express Świąteczny, który zawiózł wszystkich do domu Świętego Mikołaja. Z jego pomocą na zaczarowanych saniach uczniowie (i nie tylko – panie nauczycielki też dały się ponieść mikołajowej magii) wznieśli się wysoko w gwieździste niebo. Specjalne sanie symulatory i okulary VR zapewniły wszystkim niezapomniane wrażenia i przyjemny dreszczyk emocji.

Za nami cudownie spędzone magiczne chwile z Mikołajem!
Polecamy wszystkim, którzy chcą przeżyć niepowtarzalną przygodę mikołajkową.

Uczniowie wraz z wychowawczyniami :)„W krainie muzyki”
 
 
         W środę, 4 grudnia 2019 r. uczniowie klas Va, Vb i VIIa ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Szalejowie Górnym wyruszyli na wycieczkę do Wrocławia.
 
         Najpierw odwiedzili Narodowe Forum Muzyki, gdzie wysłuchali koncertu zatytułowanego „Muzyczny krajobraz Hiszpanii’. W jego trakcie przedstawiona  została historia samotnego byczka Stefana, który poszukiwał kandydatki na żonę. Podczas koncertu zaprezentowane zostały najpiękniejsze i najbardziej znane utwory muzyczne związane z tradycją hiszpańską oraz narodowy taniec – flamenco.
 
         Kolejnym punktem wędrówki po Wrocławiu było przejście  Starym Rynkiem na Kiermasz Bożonarodzeniowy. Można było tam spotkać różnych superbohaterów pomagających dzieciom oraz samego Świętego Mikołaja, który uważnie przyglądał się, czy wszyscy są grzeczni i zasługują na prezenty.
 
         Wśród choinek ustawione zostały  malutkie domki, a w nich przygotowane były krótkie inscenizacje najbardziej znanych bajek i baśni. Na pięknie przystrojonych stoiskach każdy znalazł coś dla siebie – od przepysznych słodyczy po oryginalne ozdoby choinkowe.  W tle słychać było muzykę – znane piosenki i kolędy, co wprawiło wszystkich w  świąteczny nastrój, który zabraliśmy ze sobą do domu.
 
 
Tekst - Katarzyna Radzimierska-Tracz
 
Zdjęcia - Katarzyna Zwaduch 
Szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych
oraz
Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

         W dniu 02.12.2019 r. w naszej szkole, jak co roku, świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych oraz Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Celem Naszego spotkania było przede wszystkim kształtowanie pozytywnej postawy wobec osób niepełnosprawnych, motywowanie uczniów do przełamywania barier i lęku przed kontaktem    z osobami niepełnosprawnymi, docenienie pracy członków Szkolnego Koła Wolontariuszy. Po raz pierwszy organizowane były zadania dla osób pełnosprawnych. Zadania te pokazywały, z jakimi codziennymi trudnościami zmagają się osoby chore. Było to cenne doświadczenie. Uczniowie naszej szkoły zaśpiewali dwie piosenki, czym uatrakcyjnili uroczystość. Jedna piosenka skierowana była do osób niepełnosprawnych, natomiast druga do wolontariuszy. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc w organizacji apelu.

Ewelina Strąk
Katarzyna Hoffman- Choduń
Jolanta Kredzińska- Wrona
Marlena Wielgosz- FranczukWycieczka mikołajkowa klasy 4 do Muzeumm Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku

"NALEŻY TAK ZORGANIZOWAĆ ŻYCIE,
ABY KAŻDA CHWILA BYŁA WAŻNA."
Iwan Turgieniew

         Dnia 2 grudnia 2019 roku klasa 4 wybrała się na wycieczkę mikołajkową do Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku, gdzie uczestniczyła w lekcji  „W trybach czasu”. Uczniowie zapoznali się z muzealną kolekcją zegarów, gdzie podziwiali ich różne typy: szwarcwaldzkie, "kukułki", porcelanowe, architektoniczne, gabinetowe, zegary-obrazy. Samych zegarów jest ok. 500, a są jeszcze meble, pozytywki, inne wyposażenie gabinetów. Wystawę uzupełniają cytaty dotyczące czasu.
         Po zakończeniu oglądania wystawy uczniowie wykonali własne zegary, do których zostały zamontowane mechanizmy pozwalające odmierzać czas.
         Po wyjściu z muzeum przeszliśmy przez kłodzką starówkę w poszukiwaniu zegarów. Wycieczkę zakończyliśmy w pizzerii, gdzie podczas spożywania posiłku dzieliliśmy się wrażeniami i spostrzeżeniami. Czekając na busa podziwialiśmy skwer poświęcony pszczelarstwu.

Anna Turłaj


Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

27 listopada uczciliśmy Międzynarodowy  Dzień Praw Dziecka. Pani A. Trojan i E. Syrek przy wsparciu Samorządu Uczniowskiego oraz ks. Grzegorza Todorowskiego  przygotowały kolejne z cyklicznych spotkań dot. Praw Dziecka.  Tym razem uczniowie zapoznali się z prawami i obowiązkami ucznia, a także dowiedzieli się, jak w naszym kraju kształtował się na przestrzeni wieków system oświaty.


"Eko karmniki"

Na zaproszenie Pani Dominiki i grupy Starszaków z Przedszkola Gminnego w Szalejowie Dolnym nasi uczniowie z IIIa uczestniczyli w warsztatach „Eko karmniki”. Dzieci przypomniały sobie, jakie ptaki pozostają na zimę w Polsce, a jakie przylatują do nas z północnych regionów Europy. Wykonały z różnorodnych ziaren, margaryny smakowite przysmaki dla ptaków. Nasi uczniowie podziękowali przedszkolakom własnoręcznie wykonanymi ptaszkami- nakładką na ołówek , przedszkolaki obdarowali nas zakładkami do książki. W drodze powrotnej do szkoły wstąpiliśmy do „Parku Retro”, aby przypomnieć sobie informacje na temat ptaków oraz innych zwierząt żyjących na naszym terenie. DZIĘKUJEMY ZA ZAPROSZENIE I WSPANIAŁE ZAJĘCIA – klasa IIIa wraz z wychowawcami.Talent czyni MISTRZA!!!

Dziś uczniowie klasy VII podczas zajęć terapii pedagogicznej otworzyli się na praktyczne działanie. Pomysłodawcą zajęć był ich kolega Patryk, który  uwielbia piec i tworzyć ozdoby.
Patryk samodzielnie wykonał masę cukrową, z której wraz kolegami tworzyli coś wspaniałego.
Róża w wykonaniu Patryka  CUDOOOOO.
TALENT! – droga (przyszłość) do rzeczywistego świata!!!

Lena MachośKlasowa wycieczka VI b do Kłodzka

Dnia 21.11.br. klasa VI b pojechała na wycieczkę do Kłodzka. Uczniowie zaczęli od relaksu na krytej pływalni. Pod fachowym okiem ratowników, niezawodnych nauczycieli (p. Kasi Hoffman – Choduń i p. Eweliny Strąk) oraz rodzica p. Zuzanny Drońskiej szóstoklasiści pokazali swoje umiejętności pływackie. Po dwugodzinnym pobycie na pływalni uczniowie wraz z opiekunami udali się na pizzę, która miała zaspokoić ,,wilczy głód’’. Po posiłku ostatnim punktem wycieczki była wizyta na  Komendzie Powiatowej Policji w ramach realizacji poradnictwa zawodowego. Spotkanie poprowadziła podinsp. Pani Wioletta Martuszewska, która zapoznała nas z warunkami służby i wymaganiami stawianymi policjantom. W ramach przypomnienia zostały również omówione zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Spotkanie wzbogaciło wiedzę uczniów na temat specyfiki pracy policjantów, jak i również zachęciło niektórych uczniów do podjęcia w przyszłości pracy w policji.EUROPEJSKI DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA I GOTOWANIA

         Dzisiejsze święto zostało zorganizowane z okazji przypadającego w listopadzie Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzienia i Gotowania.
         Dzień ten został zainicjowany w 2007 roku przez Komisarza Unii Europejskiej i Euro- Toques- organizację zrzeszającą szefów kuchni. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety.
         Dzień Zdrowego Jedzenia jest obchodzony na wiele sposobów. W niektórych krajach kucharze zapraszają młodzież do restauracji aby pokazać młodym ludziom czym jest zdrowe żywienie, prowadzą też warsztaty i zajęcia na lekcjach na temat zdrowej diety.
         My postanowiliśmy zorganizować mini warsztaty kulinarne, na których uczniowie przygotowywali zdrowe dania z wylosowanych wcześniej warzyw. Przy bardziej wyszukanych daniach pomogli nam rodzice.
Dodatkowym zadaniem uczniów było przygotowanie informacji na temat „swojego” warzywa. Z zebranych prac stworzyliśmy gazetkę, promującą zdrowe odżywianie.
Dzisiejszy dzień zakończył się wspólną degustacją przygotowanych dań.Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta
"MÓJ KALENDARZ ADWENTOWY"

         Z dniem  1 grudnia rozpoczynamy adwent przygotowujący Nas Wszystkich  do Dnia Bożego Narodzenia.
         Uczniowie Naszej szkoły podczas zajęć świetlicowych  wykonali samodzielnie kalendarze adwentowe by małymi krokami zbliżać do tak ważnego dla Nas Wszystkich Dnia.
         Z kawałka tektury, chusteczek ozdobnych, świecidełek stworzyli kalendarze  ARCYDZIEŁA. Każdy pracował używając własnej wyobraźni. Efekt WOW!
Uwieńczeniem było wypełnienie 24 kopert malutkim łakociem.!!!!
I kto wytrzyma do 1 grudnia by otworzyć pierwsze okienko kalendarza? Ten mistrz.

DZIĘKUJĘ SPONSOROM ZA ZAKUP ŁAKOCI.

Lena Machoś"Memory Master"

Jak co roku w naszej szkole odbył się konkurs z języka angielskiego "Memory Master" dla klas II i III. Uczniowie próbowali swoich sił w grze Memory, którą rozgrywali w języku angielskim na tablicy interaktywnej na stronie internetowej classflow.pl

 • I miejsce zajęła Iga Żur z klasy III a
 • II miejsce zajęła Róża Jabłońska z klasy III b
 • III miejsce zajął Jakub Stopka z klasy III a

Zwycięzcom gratulujemy.

Katarzyna ZwaduchWycieczka do Dusznik Zdroju

Uczniowie kl 3a i 5a pojechali do Dusznik Zdroju do Klubu Honorowych Dawców Krwi. Dowiedzieli się, dlaczego warto oddać krew. Pod okiem trenerów uczestniczyli w szkoleniu strzeleckim, gdzie mieli możliwość strzelania z wiatrówki. Na zakończenie wycieczki uczniowie zwiedzili Dworek F. Chopina oraz pili wodę w Pijalni Wód Mineralnych.

E. Syrek, A. Trojan.Konkurs matematyczny klas trzecich

W  listopadzie odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny klas trzecich.  22 uczniów zmagało się z  ciekawymi, ale niełatwymi zadaniami na miarę prawdziwych mistrzów matematycznych.  Mimo iż zadania nie należały do najłatwiejszych, trzecioklasiści świetnie poradzili sobie z zadaniami. Miejsce I zajął uczeń klasy IIIa  Jędrzej Kraśnikiewicz, II miejsce zajęli Nikodem Rogóż i Łukasz Szturmiński z kl.IIIb, trzecie miejsce przypadło Mai Wronie z kl.IIIa i Róży Jabłońskiej z kl.III b. Gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu.

mgr Iwona  BrzechfaLekcja języka angielskiego w klasach II "What is she wearing?"

Dzisiaj na lekcji języka angielskiego w klasach II uczyliśmy się opisywać ubrania, które mamy na sobie. Z tej okazji wszyscy uczniowie razem z Panią przygotowali fantastyczne stroje. Było ciekawie i kolorowo, a piosenka "She' s a popstar, Wow! " na długo pozostanie w naszej pamięci.Jesteśmy już uczniami…

20 listopada był szczególnym dniem dla naszych pierwszoklasistów, bowiem dzisiaj  w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia”.  Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy I zaprezentowały  swoje umiejętności w programie artystycznym, który przygotowali razem ze starszymi kolegami z klasy III a.

Potem nadszedł moment najważniejszy dla pierwszoklasistów. W niezwykle podniosłej atmosferze,  uczniowie klasy I ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia.

Po oficjalnej części uczniowie otrzymali dyplomy oraz prezenty od: rodziców, Rady Rodziców, Radnej Gminy Kłodzko – Pani Teresy Biel – Lutosławskiej, Dyrektora Przedszkola Gminnego w Szalejowie Dolnym – Pani Iwony Hes i swoich kolegów z klas II i III.

Po zakończonej uroczystości uczniowie udali się do klasy na słodki poczęstunek. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie dzieciom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie lata szkolne.Mistrzostwa w koszykówce

Uczennice klasy VI a z nauczycielem wychowania fizycznego panem Wojciechem Midurą zostały Mistrzyniami Powiatu Kłodzkiego w koszykówce. Nasze dziewczyny wygrały wszystkie mecze, ze szkołami z Kłodzka, Jaszkowej Dolnej, Nowej Rudy, Krosnowic oraz Bystrzycy Kłodzkiej.Jesienią Nasze Zmysły otwierają się!!!!

Nasze oczy ciepłe barwy dostrzegają, hej
Nos czuje zapach suszonych liści wiew,
Smakiem ogrodowych darów jesiennych rozkoszujemy się!!!!
Pamiętajmy JESIEŃ !!! bo  niedługo ZIMA po niej jest!!

Jesienne lampiony tworzymy. Nasza wyobraźnia pracuje, CUDA tworzymy!!!!!

Lena MachośSezon dyniowy rozpoczęty

Mały i Duży Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkie klasy na sezon dyniowy.  Jesień to czas, kiedy dynie są najbardziej okazałe, a jednocześnie najtańsze i najsmaczniejsze. Mimo walorów smakowych, warzywo to dobrze sprawdza się jako ozdoba pomieszczeń. Z tej okazji i nasz korytarz został udekorowany ozdobionymi dyniami, które przygotowali uczniowie z każdej klasy.Podczas zajęć świetlicowych nie nudzimy się!!!

Świetlica- TWÓRCZOŚCI OTWOREM NASZEJ JEST!
Rysujemy, malujemy, tworzymy bo to fajne jest!.
Chłopcy auta kolorują a dziewczynki cudują!
Wyklejają naklejkami, ozdabiają cudeńkami,
KAŻDA PRACA WZOREM JEST!!!!!!
I NAWET CZASEM NIE WIERZYMY!!!
ŻE TO WSZYSTKO SAMI ROBIMY!!!!

Lena MachośMłodzi konstruktorzy w kl.III b

Uczyć się można na wiele sposobów, jednak uczniowie kl. III b najbardziej lubią zdobywać wiedzę poprzez własne doświadczenia i obserwacje. Dlatego żeby odpowiedzieć na pytania: Po co są filtry do wody? Jak działają?
Na podstawie filmu instruktażowego uczniowie zrobili takie urządzenie i pod kierunkiem nauczyciela filtrowali  zanieczyszczoną wodę. Następnie porównali wyniki swoich doświadczeń i samodzielnie wyciągnęli bardzo trafne wnioski.
Takie zajęcia to przykład na to, że nauka może być jednocześnie dobrą zabawą.

Wychowawca klasy mgr Iwona Brzechfa"Aby było Nam przyjemnie! Szanujemy się wzajemnie!."
Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego.

W miesiącu wrześniu w Naszej Szkole został ogłoszony konkurs plastyczny związany z  polityką Ministerstwa Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2019/2020.  Temat konkursu został nawiązany do jednego  z kierunków a mianowicie: WYCHOWANIE DO WARTOŚCI.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów Naszej szkoły, a także innych: SP Krosnowice, SP im. St. Reymonta Kłodzko.
Bardzo dziękujemy za ciekawe pomysły i ogromny wkład pracy w wykonanie.

Oto laureaci konkursu:
 • I MIEJSCE- Iga Żur klasa III a SP z Oddziałami Integracyjnymi  Szalejów Górny
 • I wyróżnienie – Hanna Kisły klasa III SP Krosnowice
 • II wyróżnienie- Mateusz Woronowicz klasa VII SP z Oddziałami Integracyjnymi Szalejów Górny

Organizator konkursu: Lena Machoś i Michał Fabijański„Światełko Pamięci” w naszej szkole

W związku z nadchodzącym Dniem Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym społeczność naszej szkoły przeżyła wzruszające chwile zapalając symboliczne "światełko pamięci" dla bliskich, którzy odeszli. Na specjalnie przygotowanych tablicach przyklejaliśmy papierowe  świece z zapisanymi imionami i nazwiskami osób, których pamięć chcielibyśmy uczcić. Tablice zawisną  w Kościele Parafialnym w Szalejowie Górnym oraz w kościele w Wojciechowicach.
Dzień Edukacji Narodowej

Na tych zdjęciach urocze brzdące.
Kto to taki? Każdy już wie ?
To nasi nauczyciele i pracownicy szkoły.
Z nami zawsze pracować się chce :) !
"Poczytaj młodszemu koledze!"

25 września klasę II a już po raz drugi odwiedziły uczennice klasy V b. Tym razem w ramach comiesięcznej akcji "Poczytaj młodszemu koledze" w książkowy świat wprowadziły nas Weronika Jabłonka i Hania Prusak, czytając bajkę Cressidy Cowell pt. "Przygody bliźniąt Drzewodomskich". Dziękujemy i już czekamy na kolejną opowieść!

M. RosińskaDzień Papieski

14.10.2019 roku w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Dnia Papieskiego. W związku z tak doniosłym dniem został zorganizowany konkurs  pod kierunkiem księdza Janusza i Pani Ani Turłaj dla klas I- VIII na najpiękniej zaśpiewaną  piosenkę lub pieśń religijną. Klasy  bardzo zaangażowały się w przygotowania do występów, by w ten sposób oddać hołd Wielkiemu Rodakowi. Wszystkie piosenki zaśpiewane zostały  pięknie, ale najlepiej wypadli uczniowie klasy VIa, którzy zaśpiewali w stylu rap.Plebiscyt

W zeszłym tygodniu wśród uczniów został przeprowadzony plebiscyt , w ramach którego uczniowie wzięli udział w tajnym głosowaniu. Celem tego głosowania było oczywiście wyłonienie zwycięzców. Uczniowie oddawali swoje głosy w 12 kategoriach. Spośród nauczycieli wybrali: „Elegancję naszej szkoły” , „Najlepszego nauczyciela”,  „Nauczyciela o najpiękniejszym uśmiechu”, „Najmilszego nauczyciela”.  Przyznano również tytuły: „Kosa szkoły”, „Sprawiedliwość szkoły”, „Mistrz ciętej riposty”, „Serce na dłoni”, „Mistrz dobrego humoru”, „Siła spokoju” oraz „Przyjaciel ucznia”. W głosowaniu wzięli udział uczniowie klas I-VIII. W wyniku głosowania tytuł-  „Przyjaciel ucznia” otrzymał Pan Michał Fabijański.  Przyjaciel to osoba, na którą możemy zawsze liczyć  oraz powierzyć mu nasze największe tajemnice. Według naszych uczniów taki jest właśnie Pan Michał. „Mistrzem ciętej riposty” został ksiądz Janusz Garula. Według uczniów zawsze celnie i zabawnie potrafi on odpowiedzieć na wszystkie komentarze uczniów. Ksiądz Janusz otrzymał jeszcze tytuł „Mistrza dobrego humoru” , gdyż jest zawsze bardzo zabawny i  potrafi „rozchmurzyć” każdego ucznia, a także kolegów i koleżanki z pracy. Na jego twarzy zawsze gości uśmiech. Jego humor dodaje energii, siły do pracy, a lekcja z nim nigdy nie jest nudna. Kolejny tytuł powędrował do osoby która czuwa nad tym aby w naszej szkole panował ład i porządek. Zawsze jest czujna jak ważka, wszystko widzi, wszystko słyszy i czuje, a nawet skrzętnie notuje. Tytuł „Stróża porządku otrzymała Pani Lucyna Babińska. Pani Lucyna jest nauczycielem, który  bardzo dobrze uczy, a zarazem bardzo dużo wymaga od uczniów, osobą dzięki której zasady ortografii mamy w jednym palcu, a  każda lektura jest przeczytana od „deski do deski” i dlatego otrzymała ona  jeszcze jeden tytuł. Jest to tytuł  „kosa szkoły”.  Tytuł „Serce na dłoni”  otrzymała Pani Katarzyna Hoffman – Choduń.  Jest ona otwarta, pomocna i życzliwa. Zawsze ma czas dla ucznia. Tytuł  „Elegancja szkoły” uczniowie przyznali osobie , która doskonale wie  jakie są najnowsze trendy w modzie i zawsze wygląda pięknie i elegancko. Jest to nasza Pani Dyrektor Marta Lutosławska.  Nasza Pani Dyrektor jest również jak wytrawny sędzia; ma w jednym palcu wszystkie szkolne zasady i przepisy,  zawsze stoi po stronie tego co dobre, prawe, sprawiedliwe i  dlatego uczniowie przyznali  jej jeszcze tytuł : „Sprawiedliwość szkoły”.  Tytuł „Najpiękniejszy uśmiech szkoły” uczniowie przyznali uśmiechniętej „od ucha do ucha”   Pani Kasi Zwaduch.  Najlepszym nauczycielem, specjalistą w swoim przedmiocie, nauczycielem, który kocha to co robi, a przez to jest kochany przez uczniów, potrafi przekazać wiedzę młodym ludziom, rozbudzić w nich zainteresowanie jest Pan Wojciech Midura, któremu uczniowie przyznali tytuł  „Najlepszego nauczyciela”. Nauczycielowi, którego  nic nie jest w stanie wyprowadzić z równowagi, który zawsze jest opanowany i uśmiechnięty uczniowie przyznali tytuł „Siła spokoju”, a nauczycielem tym jest Pan Wojciech Paszkiewicz. I ostatni tytuł – tytuł „Najmilszego nauczyciela” naszej szkoły otrzymał nauczyciel serdeczny, niezwykle sympatyczny, i wywołujący uśmiech na twarzach uczniów. Nauczycielem tym  jest Pani Aneta Wawryka-Bogdańska.
Pozostałym nauczycielom  również serdecznie gratulujemy, gdyż z pewnością  każdy z nas jest mistrzem w  jakiejś innej kategorii.
Jolanta Kredzińska-Wrona
Katarzyna ZwaduchJak korzystamy ze słowników? Lekcja biblioteczna
I Ty możesz zostać mistrzem w posługiwaniu się  słownikami.

Tradycyjne i multimedialne, wielkie i kieszonkowe, rzeczowe i językowe. Słowniki, bo o nich mowa, to obowiązkowa część zbiorów każdej biblioteki. O tym, do czego służą i jak z nich korzystać, mogli się dowiedzieć uczniowie klas siódmych w ramach lekcji bibliotecznej .

Młodzież, nad którą opiekę sprawowali Damian Naryński oraz pani Barbara Jurzec, poznała słownik języka polskiego i słowniki specjalne: ortograficzny, frazeologiczny, wyrazów obcych, synonimów, antonimów, imion. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się, jak sprawnie wyszukiwać informacje w słowniku, z jakich elementów składa się artykuł hasłowy i co oznacza wyrażenie „żywa pagina”. Na spotkaniu nie mogło też zabraknąć ćwiczeń w posługiwaniu się słownikami. Dzięki temu już wiedzą, co oznaczają słowa „efektowny” i „efektywny”, nie będą mylić słów „bynajmniej” i „przynajmniej”, o żadnym argumencie nie powiedzą już, że jest „przekonywujący”, a słowa „adaptacja” nie będą kojarzyć więcej z adopcją dziecka , a także czym zajmowali się w dawnej Polsce snycerze i kaletnicy.Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji dnia Edukacji Narodowej duży i mały Samorząd Uczniowski zorganizował akcję "Kadra pedagogiczna oczami naszych uczniów." Uczniowie z klas I-VIII przygotowali portrety wszystkich nauczycieli.Dzień Edukacji Narodowej

Wszyscy nasi kochani nauczyciele dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele. Za naukę, za trud jaki jest wkładany przeogromny bukiet życzeń dziś składamy. Życzenia szczere, prawdziwe z uczniowskich serc płynące. Jak świeże kwiaty pachnące, kwitnące na naszej polskiej łące.

Najlepsze życzenia
z okazji Dnia Edukacji Narodowej
składa duży i mały Samorząd Uczniowski
Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej pracownicy szkoły przygotowali dla uczniów małą niespodziankę:
"Rozpoznaj pracownika szkolnego po zdjęciu z dzieciństwa jego. Jeśli poznasz kto to taki to dostaniesz dwa lizaki".Mistrz Liczenia

W Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia 4 października odbył się w naszej szkole konkurs „Mistrz liczenia”. Mistrzami w tym roku  zostali  Wojciech Miler ( kl. VII a) , Kornelia Rogóż (kl. VI b), Jędrzej Kraśnikiewicz (kl. III a), Oktawian Stefanowicz (kl. VI b) oraz Samanta Borzuta (kl. VI b).
Mistrzom gratulujemy.Wycieczka do Wrocławia klasy VII ,,a”, VII ,,b”, VIII

         Dnia 02.10.2019 r. klasy VII ,,a”, VII ,,b” oraz VIII udały się na pierwszą wspólną wycieczkę. Wyjazd miał miejsce do Wrocławia. Zwiedziliśmy Muzeum Pana Tadeusza, Panoramę Racławicką oraz Muzeum Narodowe. Uczniowie mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy historycznej i polonistycznej. Zobaczyli cenne miejsca naszego regionu. Ostatnim punktem wycieczki była Galeria Dominikańska, gdzie uczniowie w swoim wolnym czasie mogli coś zjeść oraz kupić. Do zobaczenia na następnym wspólnym wyjeździe!"Manufaktura zdrowia"

Dnia 30.09.2019r klasa VIIa brała udział w projekcie „Manufaktura zdrowia” realizowanym przez Kłodzką Szkołę Przedsiębiorczości. W ramach projektu wzięliśmy udział w przygotowaniu zdrowego śniadania. Uczniowie mieli za zadanie przygotować zdrowe śniadanie i wykorzystać przy tym jak największą ilość warzyw i zdrowych składników. Z dostępnych składników przygotowaliśmy przepyszne, kolorowe kanapki, napój cytrynowo- imbirowy z miodem, ciasteczka ze słonecznikiem oraz popcorn. Wszystko przygotowaliśmy samodzielnie! Po śniadaniu udaliśmy się do sali lekcyjnej na prezentacje multimedialne na temat „Kolorów zdrowia” oraz „Wpływu odżywiania na zdrowie człowieka”. Dziękujemy za fantastyczną lekcję edukacji żywieniowej.Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Chłopaka!

         Klasa VIII we wtorek 24 września 2019 r. uczciła wyjazdem do LASERARENY w Kłodzku Dzień Chłopaka. Chłopcy razem z dziewczynami podzieleni na grupy wspólnie bawili się oraz integrowali grając w laserowy paintball. Jest to to forma rozrywki, w której uczestnicy wyposażeni w broń laserową i specjalne kamizelki rywalizują ze sobą indywidualnie lub zespołowo o miano lidera. Wszyscy świetnie się bawili choć nie obyło się bez negatywnych emocji w związku z przegraną :) ach te rozgrywki!

Opracowała:
Marlena Wielgosz- Franczuk"NASZE MOCNE STRONY"

Każdy człowiek - duży i mały - ma swoje ulubione zajęcia i takie, które sprawiają mu kłopot. To ważne, by znać swoje mocne i słabe strony. Każdy z nas powinien także dbać o pozytywne nastawienie do...samego siebie. Tylko dzięki temu pojawia się możliwość rozwoju, a nawet szansa na sukces!

My już znamy swoje mocne strony! Świetnie gramy w piłkę i na pianinie, rysujemy, tańczymy, budujemy z klocków! Każdy z nas lubi i potrafi robić, co innego! Ale razem tworzymy silny zespół! Bo RAZEM MOŻNA WIĘCEJ!

I Ty poszukaj swojej mocnej strony! W każdym drzemie ta MOC!
Pozdrawiamy MOCNO, klasa II a!

M. Rosińska"Poczytaj młodszemu koledze!"

26 września klasę II a odwiedziły uczennice klasy V b, Oliwia Kucharska i Natalia Wawryka, aby wprowadzić swoich młodszych kolegów w książkowy świat. Przeczytały pouczającą bajkę Barbary Badowskiej pt. "Psotny źrebaczek". Bardzo dziękujemy za wspólne niezwykle wartościowe chwile! Do zobaczenia w następnym miesiącu!

M. RosińskaCo kryje się w szkole  nocą?


W czwartkowy wieczór 19 września 2019 r  spotkały  się w szkole klasy  III b i VI b aby poznać jej nocne tajemnice. Od godziny 17.00 uczniowie wraz ze swoimi wychowawczyniami panią Eweliną Strąk i panią Iwoną Brzechfą przygotowywały  klasy na nocne atrakcje. Mnóstwo radości sprawiło dzieciom samo przynoszenie  materacy i rozkładanie śpiworów. Później poszliśmy  na wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Aby zrównoważyć spożyte kalorie rozegraliśmy na boisku szkolnym mecz koszykówki, bawiliśmy się w Berka, turlaliśmy z górki. Atrakcją wieczoru była zabawa w chowanego, tylko przy włączonych latarkach. Okazało się, że bawiąc się w grupie wielu uczniów pokonało swoje lęki przed ciemnością, zwłaszcza przy wsparciu starszych kolegów. Kiedy dotarliśmy wreszcie na salę gimnastyczną, rozpoczęły się zawody. Poznaliśmy też nowe zabawy np. ,,Ruchome domino'', ,,Dziwolągi''. Nie było jednak lepszych ani gorszych. Była pełna współpraca i zabawa.  Nie mogło też zabraknąć dyskoteki, na której hołdowała zasada ,,Tańczyć przecież każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej...'' Lekko zmęczeni, ale nadal rozemocjonowani udaliśmy się do sal, gdzie klasie trzeciej pani Iwona czytała na dobranoc fragmenty książki ,,Dzieci z Bullerbyn''. Przy zgaszonym świetle dzieci stworzyły jednolitą grupę i kontynuowały swoje opowieści - tym razem były to ich własne, twórcze opowiadania z dreszczykiem. W końcu o godzinie....... (i to pozostanie  naszą słodką tajemnicą) zasnęliśmy. Nocujących obudził o 6.15 dźwięk wojskowej pobudki, który postawił na nogi największych śpiochów. Pani Ewelinka pojechała po pyszne, świeże pieczywo, a pozostali uczestnicy sprzątali klasy. Musicie nam uwierzyć na słowo, że nic tak nie smakuje z samego rana, jak pachnące bułki z masłem. Następnie udaliśmy się na lekcje, ale nasze myśli wciąż wracały do minionych wydarzeń i zabaw. Jeszcze uczniowie nie wrócili do domów, a już pytali się o kolejne nocowanie. Stwierdzili, że chcieliby tak spędzać czas chociaż raz w miesiącu. Dla wielu uczniów był to pierwszy samodzielny nocleg poza domem. Rodzicom gratulujemy tak dzielnych i cudownych dzieciaków!

mgr Iwona BrzechfaPierwsze wspólne wyjście po wakacjach.

19.09.2019 klasa VI "a" spędziła na basenie i wspólnym zjedzeniu pysznej pizzy.  Miał być jeszcze spacer wokół Twierdzy Kłodzkiej, ale niestety uczniowie nie chcieli opuścić placu zabaw i siłowni, które były niedaleko pizzerii, no cóż będzie pretekst, by znowu pojechać do Kłodzka.Edukacja informatyczna w II a.

Uczniowie z zapałem przystąpili do pierwszego po wakacjach uruchomienia płyty z zadaniami! Z zaangażowaniem rozwiązywali zagadki, w których musieli wykazać się umiejętnościami zdobytymi„Teatr to aktywna refleksja nad samym sobą.”
                                                             Novalis

17 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w transmisji internetowej spektaklu pt. „Ile żab waży księżyc?” z katowickiego Teatru Ateneum. Dzieci miały szansę wziąć udział w niecodziennym spotkaniu Króla samochwały z samotnym, przybyłym nie wiadomo skąd Chłopcem, zadającym dorosłemu władcy masę bardzo ważnych z jego punktu widzenia, zupełnie abstrakcyjnych pytań. Zderzenie ich odmiennych światów stało się okazją do tego, by nabrać dystansu do siebie samego, a może nawet nieco się odmienić. Król na nowo odkrył dawno ukrytą własną wrażliwość i potrzebę przyjaźni, otworzył się na małego człowieka, jego fantazję i ciekawość świata.

Baśń oparta na tekście Maliny Prześlugi, nagrodzonym w XXIX Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży (2018), organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Było zabawnie, ale przede wszystkim BARDZO MĄDRZE!Wybory samorządu uczniowskiego

Dnia 09.09.2019r. odbyły się wybory samorządu uczniowskiego. W wyniku głosowania w klasach I-III przewodniczącą została Iga Żur z klasy IIIa, zastępcą Dariusz Jagodziński z klasy III b, a członkami samorządu zostali: Amelia Pinkiewicz z klasy III b i Wiktor Żur z klasy I. Opiekunem samorządu jest Pani Magdalena Sadowska.

W wyniku głosowania w klasach IV-VIII przewodnicząca samorządu szkolnego został Jakub Syper z klasy VIII, zastępcą przewodniczącego Patrycja Rybka z klasy VII a, a sekretarzem Kacper Sobczak z klasy VII b. Opiekunem samorządu jest Pani Katarzyna Zwaduch.

GRATULUJEMY!Udało się!

Rozpoczęła się rozbudowa naszej szkoły. Składamy serdeczne podziękowania Panu Ministrowi Michałowi Dworczykowi, Panu Senatorowi Aleksandrowi Szwedowi, Wójtowi Gminy Kłodzko Panu Zbigniewowi Turowi, Przewodniczącemu Rady Gminy Kłodzko Panu Mariuszowi Jastrzębskiemu i Radzie Gminy Kłodzko za wsparcie. To dzięki Państwa zaangażowaniu i przychylności ta jakże potrzebna i wyczekiwana inwestycja mogła się rozpocząć. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Naszych Radnych: dla Pani Teresy Biel-Lutosławskiej oraz dla Pana Janusza Nieckarza.  Wśród gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością była także Pani Sołtys Szalejowa Górnego Pani Małgorzata Turłaj-Łuszczek. Na dzisiejszej uroczystości podziękowania złożone zostały przez Przewodniczącego Rady Rodziców Pana Krzysztofa Ząbka, Samorząd Uczniowski reprezentowany przez Jakuba Sypra- Przewodniczącego Szkoły oraz Patrycję Rybkę- Zastępcę Przewodniczącego Szkoły oraz Dyrekcję Szkoły.
Pierwszy krok za nami....Administratorem danych osobowych jest dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Szalejowie Górnym, 57-314 Szalejów Górny 48. Szkoła prowadzi operację przetwarzania danych osobowych.
Wróć do spisu treści